ידוע לכל כי המהפכה שעלייתה של רשת האינטרנט יצרה בחיינו, הובילה לדבר עיקרי אחד – נגישות לידע עבור כולם. בין היתר, צצו להם מדריכים מפורטים המסבירים כיצד לעשות כמעט כל דבר, המותאמים לרמות שונות של הבנה ויכולת. כך לדוגמא אישה אחת מארה"ב, בנתה במו ידיה, ובעזרת ילדיה, וכמה מאות דולרים, בית קרקע לתפארת וזאת בעזרת צפייה בסרטוני הדרכה ביוטיוב בלבד! כך גם לגבי לימוד גיטרה באינטרנט, כיום ישנן אפשרויות מגוונות בנושא, במאמר זה נעסוק בכמה מהן.

מהן דרכי לימוד גיטרה באינטרנט?

כאמור, כיום קיימות מספר דרכים ושיטות ללימוד גיטרה באינטרנט, כאשר על כל אחד מאתנו למצוא את הדרך אשר תתאים ביותר לצרכים שלו, בהתאם לאופיו, לתקציב שלו, לזמינות שלו, ולרמה אליה הוא רוצה להגיע בנגינה על הגיטרה, הנה כמה מן האפשרויות:

לימוד גיטרה באינטרנט
  • סרטוני הדרכה חינמיים: כיום הרשת מוצפת בסרטוני הדרכה המוצעים לכל דורש, לגמרי בחינם, אשר מיועדים לגילאים שונים, ומציעים לימוד גיטרה מן הבסיס ועד לטכניקות מתקדמות של נגינה. כל אחד יכול, בנוחות ביתו ובזמנו החופשי למצוא סרטון שכזה ופשוט להתחיל ללמוד ולנגן. לימוד גיטרה הוא עניין קל יחסית, כאשר כל אחד כמעט בכל גיל יכול להתחיל ללמוד ולהגיע לתוצאות טובות במהירות, מה שהופך את עניין סרטוני ההדרכה החינמיים בנושא לימוד נגינה על גיטרה – לרלוונטיים מאוד עבור הרבה מאוד אנשים. כמו בכל דבר, חובת התרגול בתום השיעור חלה עליכם, ובפורמט זה אין בעצם את ה"שוטר" – הוא המורה לנגינה, אשר יש לתת לו דין וחשבון בשיעור הבא. דרך לימוד זו תוכל להתאים במיוחד עבור מיש שיש לו משמעת עצמית גבוהה.
  • קורסים דיגיטליים: לרוב מדובר בקורסים שלמים אשר מצולמים מראש, והם יהיו בנויים בצורה מסודרת, על פי שיטת לימוד מובנית כלשהי, אשר מתמקדת בכל שיעור בקורס בנושא שונה. בשיטה זו ניתן למדוד את ההתקדמות בצורה ברורה, ניתן לחזור על שיעורים לפי הצורך, ולעשות את זה בזמן המתאים לכם. בחלק מן המקרים תוכלו לקבל גם ליווי והדרכה מצד החברה או האתר ממנו רכשתם את הקורס.
  • שיעורי גיטרה אונליין: מדובר בעצם בשיעור פרטני או קבוצתי, לרוב בתשלום, אשר מתקיים באופן חי, המועבר בעזרת על ידי המורה מצלמה. בשיטה זו יש את כל היתרונות של שיעור פרטי לדוגמא, עם היחס האישי והמותאם לקצב התלמיד, אך ללא צורך לצאת מן הבית. דרך זו יכולה להתאים מאוד למישהו אשר רוצה ללמוד אצל מורה מסוים, אך הם אינם קרובים מבחינה גיאוגרפית לדוגמא.

לסיכום, ישנו יתרון גדול בלימוד גיטרה באינטרנט והוא הנוחות. העובדה שאין צורך לסחוב את הגיטרה ממקום למקום, שאפשר ללמוד בזמן הפנוי שלכם, במקום שנוח לכם ובקצב שנוח לכם, הופכת את לימוד הגיטרה באינטרנט לעניין פשוט וקל עבור רבים. בהצלחה!

עוד טיפים ומדריכים בשבילכם

לימוד גיטרה באינטרנט

תגובות מתלמידים לגיטרה

כתיבת תגובה

היו חברתיים! שתפו!